Jak nakupuji garáže za nejnižší možné ceny

Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

Čím méně tlačím na pilu, tím méně zubů si při tom vylámu.

Na nákup garáže je vždy dost času a nikdy jsem na to nespěchal. Jak to tak bývá, čím více člověk na věc spěchá, tím více si také připlatí. Jenže já mám času dost a to je sakra velká konkurenční výhoda! Stává se, že čekám třeba i celý rok, než se objeví nějaká zajímavá investiční příležitost a někdy těch volných krabic je dokonce tolik, že na ně zase chybí peníze.

Jedno auto na nákupy, druhé na reprezentaci a třetí na práci. Jsme jak utržení ze řetězu.

Dle statistického úřadu za posledních 5 let je v  Praze navýšení počtu vozů na sto tisíc obyvatel nejméně progresivní a dosahuje 11,7%, kdežto celorepublikový průměr činí 16,6%. Já to pociťuji dost znatelně, protože na periferii Pardubic žiji již přes 30 let. Plochy vyhrazené k parkování jsou za tu dobu stále stejné, ale aut přibývá jak hub po dešti. Zatímco mí rodiče šetřili na vůz přes deset let a poté se blýskalo téměř samotné uprostřed parkoviště, nyní se automobily kupují za měsíční až roční plat. Odpoledne se nedá najít jediné místo k parkování a auta jsou na sebe tak nalepená, že je má problém vytáhnout i odtahovka. Myslíte, že se to do budoucna změní? Maximálně to, že na již tak velmi omezeném prostoru přibude nějaký parkovací dům, současné garáže půjdou do pater, ale to je tak maximum. Kdybychom si nemohli nechat auta u obchoďáků, tak je parkujeme za městem na poli. Tak to u nás vypadá. A že by měla poslední zeleň ustoupit betonu? Tomu nevěřím. Jednoduše to nákupům garáží vyloženě nahrává a je čas je brát, dokud jsou levné.Telefony zvoní, všichni chtějí garáže, ale kde je sakra mám furt brát! A nebo spíš kde na ně mám brát.

Podávali jste někdy inzerát na pronájem garáže? Schválně to zkuste. Opravdu stačí jen jeden ubohý sloupeček do malého, bezvýznamného inzertního týdeníku. Je to stále to samé dokola – „potřebuji garáž, potřebuji ji ještě dnes. “ Tak jasně, že když si koupíte motorku za půl míče a žijete v paneláku, že ji nestrčíte do kolárny! Lidi vzpamatujte se, myslete na to dříve než ve chvíli, kdy ji túrujete pod balkóny? Takže někdo potřebuje schovat motorku, jiný auto, některým slouží garáž jako dílna a záměry ostatních snad ani nechci zjišťovat. Každopádně taková garáž v panelákové zástavbě je docela dobrá investice, zvlášť když na jednu volnou garáž jsou desítky zájemců. A té poptávce také odpovídají ceny, které se často drží dost vysoko. Napadlo by Vás, jak na to? Kde tu garáž pořídit za rozumnou cenu? Aukce nejsou řešením, protože než se vám sejdou všechny proměnné jako dobrá cena, lokalita, stav nemovitosti a čas, kdy máte zrovna peníze …

1) Jdeme nakupovat, začínám metodou, která vyžaduje trošku úsilí, ale když chcete, tak seženete.

Jestliže vám po přečtení nadpisu běhala husí kůže po zádech, bylo to pravděpodobně díky slovu „úsilí“. Vůbec se nestresujte a celý odstavec přeskočte.
Pokud jste si již vybrali lokalitu, která by vás zajímala, navštivte stránky, na kterých je možné nahlížet do katastru nemovitostí.  Přejděte na „zobrazení mapy“, zvolte „zobrazit přehledovou mapu ČR“ a vytiskněte si mapu s nemovitostmi, které vás zajímají.

Mapa z katastru nemovitostí

Příprava nebyla podceněna a teď šupky dupky na místo. Nezapomeňte si sebou vzít kousek tužky, bude se vymalovávat. Pokud máte více barviček, označte si jednou barvou garáže, jejichž dveře jsou nahlodány časem, druhou barvu použijte na ty, kde se neseká tráva a nakonec vylezte na střechu a poznačte si ty, které by potřebovali novou pokrývku.

Lepenka samá díra, tomu říkám dobré znamení 🙂

Ne každý si dokáže natáhnout novou lepenku, a proto spousta lidí takové opravy oddaluje jak může a pokud se do toho pustí, tak jim většinou firma, která opravu zrealizuje, zase pěkně pustí žilou. Každopádně to je věc, která dokáže cenu garáže srazit o několik tisíc, přitom oprava zabere 2 hodinky a lepenku seženete za pár kaček. Hlavně nezapomeňte, že je to argument k licitaci o konečné ceně. Tento měsíc jsem dokonce získal garáž s tím, že když prší, je tam voda. No bodejť by tam nebyla, když voda z okapu teče přímo do garáže. Přitom stačil jen husí krk a bylo hotovo.
S těmito všemi informacemi se vraťte zpět k počítači a na stejných stránkách, tedy nahlížení do katastru nemovitostí, si najděte k vámi označeným parcelám majitele a oslovte je napřímo.
Někteří z nich mají garáž nevyužívanou, nepronajímanou a vaši nabídku uvítají. Obě strany navíc ušetří na absenci prostředníka – realitního makléře.

Provádí se to tak, že na této stránce katastru nejprve zadáte lokalitu, poté zvolíte „stavební parcela“ a do kolonky vypíšete parcelní číslo. Po kliknutí na tlačítko „vyhledat“ vám systém vrátí informace o majiteli.

Vyhledání majitele parcely v katastru nemovitostí

2) Realitky vás oškubou! Nebo to jsou jen řečičky těch, co s nimi neumí spolupracovat?

Víte, co znamená zkratka bez RK? Komu by se chtělo při prodeji nemovitosti dělit se státem a ještě navíc s realitkou, a proto se inzertní portály zmiňovanými zkratkami jenom hemží. Přitom zprostředkování prodeje je služba jako každá jiná, náklady s tím spojené jsou a realitní agenti bezesporu nějaký čas a práci ušetří. Osobně nakupuji přes RK garáže mnohem raději, než abych vše zařizoval sám. Jasně že je to proto, že jsem líný a je to pro mne pohodlné. A že za to zaplatím vysokou cenu? Paradoxně jsem přes realitky koupil garáže za nejvýhodnější ceny. Je to jako s čímkoliv jiným, když dva dělají totéž, není to totéž.
Pokud chcete výhodně nakupovat přes realitní kanceláře, je to podobné, jako když kupujete levné letenky. Pokud je vám jedno, kam chcete letět, s kým chcete letět, kdy chcete letět, tak můžete cestovat klidně za poloviční ceny. Pokud chcete koupit garáž za poloviční cenu, nechte tomu volnější průběh. Neomezujte se na jednu konkrétní lokalitu, neřešte množství garáží a nespěchejte s nákupem. Starejte se o to, abyste měli dost peněz, až se příležitost objeví.

My, realiťák i prodejce chceme vydělat

Dosáhnout win-win-win je docela snadné. Je k tomu potřeba najít prodejce, který potřebuje hotovost, potřebuje ji hlavně hned, a proto je ochoten slevit z ceny, a realiťáka, který chápe, že „čas jsou peníze“.
S realitním makléřem si dáte kafíčko a řeknete mu na rovinu, oč vám jde. Stanovíte o jaké lokality máte zájem a jakou cenu jste ochoten zaplatit, slíbíte nákup i více garáží naráz, termín nehraje roli a garantujete složení zálohy ihned.
Od té doby, co se takto dohodnete s tím může pracovat. Když domlouvá prodej garáží, může nabídnout standardní služby a nebo klientovi sdělí, že kdyby slevil ještě trochu ze svých požadavků, už má kupce a hotovost může být do 24 hodin. Pro něho to je výhodné, protože to jsou rychlé peníze s minimem práce. Nemusí zpracovávat nabídky a platit za vystavení. Jen zvedne sluchátko a obchod je hotový.
Totéž platí pro vás. Žádné prohledávání nabídek, vypisování poptávek, složité hledání příležitostí. Pohoda, klídek, tabáček … čekáte, až vám příležitost sama spadne do klína.

A protože i realiťáci jsou často pěkní flákači, občas je pošťouchněte

Není nic jednoduššího, než se připomenout emailem. Důležité je opět to neřešit na poslední chvíli, ale postupně si budovat databázi kontaktů na realitní agenty ze svého okolí. Kdy ji použít? Jednou za čas, pokud jste to flákali se můžete připomenout jen tak, ale doporučuji se trefit do nějaké krize, popř. do období, kdy lidé řeší daně. Zhruba v té době se mi podařilo portfolio rozšířit o pěkné kousky 🙂
banner468x60_anim_1.gif

Jinak poštu jsem v minulosti hrnul skrze obyčejné emailové klienty, ale poslední dobou jsem si zvykl používat externí nástroje. Už jen z toho důvodu, že vám zprávy nekončí ve spamu a navíc lze jednoduše pomocí statistik sledovat, co se s vaší zprávou dělo. Uvažoval jsem o mailchimpu, který je zdarma myslím do tisíce odeslaných emailů,  ale vzhledem k tomu, že 90% schránek je Seznamáckých jsem nakonec hledal v našich vodách. Je tu pár hezkých řešení, které se platí většinou od odeslaného mailu, ale nakonec jsem zvolil poměrně novou a levnou službu emailkampaně. Stojí to tuším do tisíce adres 290Kč, možná tam jsou nějaké slevy, ale to neřeším – stejně mi na tom jedou i jiné projekty. Je to takový levný komfort, ale pokud jste šetřílci, tak se to dá vyřešit např. jednou ročně kreditově.

Ještě jeden tip, který se mi velmi osvědčil. Občas se stane, že vám nějaký nájemník odpadne, nebo se náhodou objeví nová nemovitost a vy potřebujete rychle splašit nájemníka. Stejně jako buduji databázi realitních makléřů, buduji též databázi zájemců o garáž. Ty, co vám zavolají nebo napíší a neuspějí, si uložte do vaší databáze a až budete nutně potřebovat nemovitost obsadit, dejte jim vědět.

3) Inzerce žije, ale je snazší přes ní sehnat nájemníka, než garáž

Vzhledem k tomu, že v současné době poptávka po pronájmech převyšuje nabídku, tak udat garáž za rozumnou cenu není tak těžké.  Horší je to s koupí garáže. Nabídky na koupi mi už visí všude možně velmi dlouho, ale nemá to žádný efekt. Pokud se objeví zajímavá nabídka na prodej, tak je buď šíleně přestřelená a nebo je hned pryč. V tomto případě jde o rychlost. Takže k odchycení něčeho, co stojí za řeč, potřebujete u velkých portálů využívat hlídacího psa a u malých inzertních webů si pomoci třeba pluginem do prohlížeče a nebo využít některého freewaru ze stahuj.cz nebo slunecnice.cz. V tuto chvíli nemám žádného favorita, ale jsou to malé prográmky, v kterých si nastavíte jakou internetovou stránku chcete hlídat, nebo dokonce jakou její část a on vám dá vědět v případě, že na ní dojde k aktualizaci. Jedině tak získáte náskok před ostatními.

Kde poslední dobou nejčastěji inzeruji?

Poslední dobou mám 2 oblíbená místa. Pro Pardubice určitě vede pit.cz, což je malý inzertník, který léta vycházel v tištěné formě a moje generace je zvyklá ho používat. Nyní bohužel zbyla jen verze elektronická a čtenářů výrazně ubylo. Tím nám ale ubyla i konkurence a tak rozhodně není od věci občas projít nabídky. Největší výhodou je, že jej používá stařešina, která ty garáže jednoduše má a zainzerovat se dají i nemovitosti zcela zdarma.
Co mi poslední dobou velmi dobře funguje, tak to je web bezrealitky.cz. Líbí se mi, že se opět jedná o nízko-nákladovou inzerci, ale když podávám inzerát já, většinou si zápis zaplatím. Co se týče hlídání nabídek, lze nastavit přesnou lokalitu a upozornění na mail, není nic jednoduššího.

inzerce na portále bezrealitky.cz

Tip: Ať zadáváte jakoukoliv poptávku či nabídku, vždy uvádějte co nejpřesnější popis lokality včetně místních názvů. Pokud se např. danému místu neřekne jinak než „na točně pětky“, použijte to. Vyhledávače inzertní portály indexují a nejnovější příspěvky upřednostňují před ostatními. Chcete-li pochytat návštěvnost ze Seznamu či Googlu, používejte long-tail. Já většinou uvádím: koupím garáž v Pardubicích na Dukle, ulice Kpt. Nálepky, kat. Nové Jesenčany, poblíž točny trolejbusu č.5


Tento blog hostujeme na wedos.com – zaregistrujte se a pořiďte si nejlevnější hosting včetně domény

Užívat si života naplno to je významné být zdravý. Jak mohou pomoci léky up? Podle statistik asi 35% Američanů objednat opravné prostředky online. K dispozici jsou léky určené pouze pro ně. Náš článek se zaměřuje na Cialis kupon. Tento článek se zaměřuje na vyhodnocení erektilní dysfunkce a . Další otázkou měli bychom je . Stejně jako mnoho jiných léčivých přípravků Cialis je klasifikován podle of je aktivní složka. Některé populární léky může znamenat šroubování s erekcí. Všimněte si, že lékař předepsal Cialis, nebo jakýkoliv jiný lék, protože došla k závěru, že výhoda pro vás je vyšší než riziko nežádoucích druhotné účinků. S důvěryhodného on-line farmacie sehnat nabídku, která může být také vykoupil důvěryhodnou internetovou lékárnu s platným předpisem pro takové léky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde může být vaše reklama navždy jen za 299 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

4 thoughts on “Jak nakupuji garáže za nejnižší možné ceny

 1. Dobrý.. ahoj,
  Včera jsem to tady našel a pročetl všechno – skvělé informace, srozumitelně podané. Jsem nadšen!

  O nákupu drobných nemovitostí jsem coby „MMM reader“ přemýšlel už nějakou dobu. Mám trochu kapitálu navíc, plán i místo.

  Ale začátečnická nejistota mnou přeci jen jímá. Byl by jsi ochotný podělit se o nějaké triky do začátku. Nebo třeba zavzpomínat na své první investice? (Na co si dát pozor, kde jsou skryté výdaje, podle čeho začít hledat nemovitost/realiťáka atp…)

  Ještě jednou, díky moc za blog a sharing. 🙂
  V.

  1. Ahoj Vítku,

   píši vše, na co jsem narazil a co mi bylo překážkou. Vlastně všechno co dělám a neumím je zhruba 50/50 a po tom, co se člověk spálí, nesmí opakovat chyby. Jsem ochoten se podělit, ale nevím co od toho očekáváte. Já nechci drobné nemovitosti obchodovat aktivně, chci se více blížit pasivnímu příjmu a zároveň požaduji lepší zhodnocení než u investic do akcií a očekávám horší zhodnocení než u investic do svého podnikání. To je cíl. Způsob jakým to dělám se každou chvilku trochu změní dle situací, do kterých se dostanu. Ono když koupíte první a druhou, tak sám zjistíte, v čem tkví úskalí a kde vás investice nejvíce připravuje o čas a peníze. Když se poučíte, tak to půjde. Já myslím, že nejlepší věc, z těch všech co jsem ladil je, pronajímat na dobu 6ti měsíců. Když vám dá někdo pět tisíc a vy to můžete pustit na půl roku z hlavy, je to příjemné. Těch pět tisíc za ten jeden email s výzvou k platbě stojí. Za méně peněz najednou by to nebylo tak zajímavé a více peněz zase z lidí nedostanete. Přecijen necílíme na horní procento 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Souhlasím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.