Spravedlivé dělení

Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

S mým bratrem jsme se velmi hádali, mlátili, prostě to mezi námi vřelo, jak to mezi bratry bývá. A tak vymyšlení metody dělení bylo racionálním řešením našich vleklých sporů. Tuto metodu jsem aplikoval už mockrát a mnohokrát jsem s ní seznámil své známé – vysokoškoláky, kteří až žasli nad její jednoduchostí a použitelností. Každému přišel můj způsob řešení problémů naprosto jasný, ale každý přiznal, že ho taková banalita vlastně vůbec nenapadla. Asi neměli bratra jako já:-)


Jestliže se s někým nemůžete na něčem dohodnout a nebo chcete předejít nepříjemnostem, postupujte takto. Jeden z vás rozdělí věci podle svého nejlepšího přesvědčení na polovinu a druhý si vybere. V zájmu toho jednoho tak bude být co nejspravedlivější, a ten druhý protože si vybírá ze své svobodné vůle vždy bude mít z výběru dobrý pocit a bude vědět, že si vybral dobře. Každopádně obě strany si budou moci potřást rukou a budou vědět, že vše proběhlo zcela spravedlivě. Nikdo nemůže vyčítat tomu druhému, že má o trochu více či méně.

Výhodou je, že vy sám víte, jak perfektně tento způsob funguje a že je zcela spravedlivý. Proto můžete dát svému partnerovi vybrat – „chceš rozdělovat a nebo si vybírat“.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde může být vaše reklama navždy jen za 299 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

Přidejte komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Souhlasím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.