Díky Babiši, tvoje EET mi ušetřilo spoustu starostí

Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

Zákazníci se ptají, kdy zase přijedu a já odpovídám … už nikdy. Jediný kontakt se světem je fuč. Už se nikdy nestavím na kus řeči, protože těch pár zákazníků okolo, kteří mi ještě nedávno připomínali, že svět nejsou jen svítící pixely, by mě přišli hodně draho. Nepřijedu, protože Babiš po mě chce, abych budoval korporát.Díky panu Babišovi jsem se vrátil tam, kam patřím. Ne do pekla, na to mám ještě dost času, ale zalezl jsem zpět do své nory a rozsvítil obdélníky. Do skladu, kde s naším teamem dále pracujeme na výkonu firmy, abychom mohli uspokojit hladový státní aparát.
Kolikrát jsem mu chtěl poděkovat za všechno, co pro nás dělá, ale nezbýval čas. Konečně se mi malinko uvolnili ruce. Ne, nezlobím se. Vždyť to je vlastně házení klacků pod nohy začínajícím podnikatelům, našim konkurentům. Jen jim stavte bariéry, komplikujte začátky, znechucujte vše pěkně od začátku.
A co ty náklady navíc? Klidně nabalujte další a další, mě to nevadí. Nikdy jsem nepodváděl a ani nehodlám začít. Pro nás to znamená jen jedno, už nebudeme schopni obsloužit ty nejmenší zákazníky, protože se vyřízení těch nejmenších objednávek jednoduše nevyplatí. Pro stát je to v pořádku, ten si přijde na své a nevěřím tomu, že to co se vybere navíc, propadne až k nejnižším vrstvám. My se přizpůsobíme, abychom vyšli, většiny zákazníků se to též nedotkne. Ti, co to odprdnou, jsou ale tací, co si mohou nejméně dovolit.

Vasenaroky.cz - baner
Ale tak to bylo vždy a je to zcela logické. EET za nic nemůže, je to jen malá kapka v moři, ale mnohem větší kapka v rybníku. Lidé říkají „vždyť to je jen jedna pinzeta na klíšťata, tak kde je problém, dovezete ji?“ No problém je jednoduše v tom, že když už začne kapat, tak utažení kohoutku nestačí. Do té jedné objednávky se musí rozpustit čas skladníka, který zboží připraví, řidiče, cena paliva, a pak poměrná část všech nákladů na provoz celého skladu včetně těch pomocníčků v zákulisí, které zákazník nevidí. A když z toho něco málo zbude, tak jde téměř padesát procent státu. A někde tam v těch desítkách drobných nákladových položek jsou schované i vícenáklady za EET. To by se člověk uhonil k smrti a vězte, že většina takových objednávek je čistá ztráta. Takže vlastně můžeme Andrej poděkovat, že nám opět dává prostor se zamyslet nad tím, co děláme a co chceme dělat dále. Jako by nám nepřímo říkal … vyprdněte se na blbosti a začněte pracovat na produktivitě práce! Začněte zdražovat, než vás to semele, protože já vám nic neodpustím, já si vezmu to, co mi náleží. A že to neřekne na plnou hubu, kdo na to doplatí? Říká se, že nic nestmelí kolektiv lépe, než společný nepřítel. Dal bych ruku do ohně za to, že vím, kdo bude Andreje volit, když z nás, drobných podnikatelů, udělal společného nepřítele číslo jedna. Vykořisťovatele pracujícího národa. A my mu ty volby ještě zaplatíme. Je to ale lišák 🙂

Zonky - baner 728x90

Sliboval jsi, že to nic stát nebude, ale už od začátku bylo přeci jasné, že je to nesmysl. Už jen to, že se musím zamyslet nad nějakým tím EET, stojí peníze, natož pro to něco udělat. Jen za to blbé kontrolní hlášení si každá normální účetní řekne minimálně pětikilo. Totéž EET – aby to nějak kloudně fungovalo, bylo na něj spolehnutí, jakékoliv free řešení je nedostatečné. Kdyby chtěl člověk provádět napojení eshopu na vlastní pěst, tak hodina programátora se pohybuje od 350-1500Kč/hod.
Takže k tomu nic bych řekl asi toto. Ano, nejde o těch pár tisícovek, to je skutečně nic. Ale to NIC je pro normálního milionáře 1000x větší než pro miliardáře. Spíše mi přijde, že tu je někdo úplně mimo realitu. A pro toho, kdo žije z platu do platu? Pro toho je to až milionkrát více.

Andreji, ty si prosím tě uvědom, že ne každý chce budovat korporát. Kolem nás je spousta lidí, kteří po ničem takovém jednoduše netouží. Přestává mě bavit, že samotnou podstatou práce, trávím čím dál méně času. Byrokracie mě dusí snad ještě více, než by mě zadusila Babišova kobliha.
Jak bude reklama vypadat?
-
Zde může být vaše reklama navždy jen za 299 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

1 názor na “Díky Babiši, tvoje EET mi ušetřilo spoustu starostí

  1. Nezbývá než souhlasit.. otázka znamená, kdy se to zlomí? A není příliš naivní si myslet, že by s jednou z budoucích vlád přišlo „uvolnění“? Je to smutné, ale co s tím? V důsledku to zaplatí zákazník, ale ten si to bohužel neuvědomí, pro něj budete jen „zákeřný kapitalista, který ho chce zdražením ještě více obrat“.

Přidejte komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Souhlasím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.