Jak získat náskok při koupi nemovitosti

Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli
Když vám roste konkurence

I takový malý blog jako je tento může zapříčinit, že v některé z lokalit může dojít k nárůstu konkurence. Např. v mnou hlídaných lokalitách už je docela těsno a začínám se poohlížet i v sousedních městech. Dívám se po nových místech, které by mohly být zajímavé, ale bez fyzické návštěvy to nepůjde. Tak už si v mapách vyhlížím a zaškrtávám místa, na která se podívám, až budu mít cestu okolo.
Někteří kamarádi mi říkají: „tak proč o tom píšeš?“. Vždyť víš, že se ty články prosadí ve vyhledávačích a dříve nebo později na ně narazí i ti, co ti mohou uškodit. Já už to tu psal několikrát, protože mě konkurence nezajímá. Ať si dělá každý co chce. Čím více lidí se tím začne zabývat, tím těžší bude pro každého z nich (včetně mě) se prosadit. Jenže já mám času dost. Na nic nespěchám, nic nutně kupovat nepotřebuji, zatímco se ostatní budou prát a budou nadávat, že se to dělat nedá, já si budu hrát na burze. Navíc ať si ty garáže klidně skoupí. Jedna věc, je nemovitost nakoupit a druhou věcí je být schopen ji pronajmout.
Ale i zvýšení počtu majitelů, jako jsem já, bude mít jeden pozitivní důsledek. Větší ochota nakupovat bude zvyšovat cenu již nakoupených garáží v dané lokalitě. To způsobí dvě věci, méně garáží k nákupu bude znamenat více zájemců o pronájem (když nebudou schopni sehnat nic volného) a samozřejmě zvýšení ceny garáží, které mám již nakoupené.

Provident - baner 728x90

Důkaz místo planých řečí

Ne, nejsou to jen plané řeči vycházející z nějaké teorie o nabídce a poptávce. Když koukáte do inzertních webů každý den, tak vidíte co se tam děje. Někteří lidé přebírají vaše způsoby inzerce a začínají pronajímat na delší časové období, což je dobře, ale někteří sklouzávají k takovým praktikám, že aby potenciálního zájemce zaujali, dlouhodobě plní nabídky fotkami peněz a trapnými inzeráty plnými lží.

prodej koupě garáže nabízí víc než ostatní

Nepřijde vám to blbé? Mě přijde trapný už jen samotný výběr fotky, ale slibovat „dám víc než ostatní“? Vždyť to není pravda. Jednou jsem zkusil dotyčnému zavolat a nabídl jsem mu z holé zvědavosti garáž za cenu „vyšší, než nabízejí ostatní“ a vůbec se mu do toho nechtělo. Reagoval útočně a byl zjevně vytočený už jen proto, že mu volám já. Možná kdyby nelhal a nesnažil se lidi oklamat, tak se přímé konfrontaci mohl vyhnout.

Férové jednání

Podle mne jen férové jednání může dlouhodobě přinášet plody. Nedopustím přeci, aby se o mě v mém rodném městě mluvilo jako o nějakém lumpovi. Určitě nebudu slibovat lidem takové nesmysly, jako že „zaplatím jejich cenu“ apod. Občas, když vidím, za kolik prodávají některé realitky, si kladu otázku, kdo na jejich podmínky vlastně přistoupil. Pokud prodávají za ceny o mnoho nižší než je běžné a ještě se do toho vejde provize, za kolik ty garáže museli nakoupit. A vůbec už nechci vědět, od koho je nakoupili. Dokážu si to představit.
Také rád nakupuji levně, ale ne za každou cenu. A stejně tak, jako nejdu přes mrtvoly, když garáže sháním, tak se nijak nesnažím cenu přemrštěně natáhnout.
Už mám vyzkoušeno, že nejnižší ceny jsou zdrojem mnoha nepříjemností. Já už se nechci s nikým půl roku handrkovat o vyklizení garáže, vrácení klíčů nebo zaplacení. Slušné jednání se mi prostě vyplácí.

Zonky - baner 728x90

Mí nájemníci jsou nyní fakt slušní

Konečně začínám mít poslední dobou ze všeho radost. Zatímco jsem kdysi s neplatiči bojoval prakticky denně a dost mě to stresovalo, nyní to začíná být opravdu příjemné. Ceny pronájmů mám někde na průměru, ale občas udělám výjimku a udělám to pro nájemníka trochu zajímavější. Když je člověk v pohodě a vlastně ani neví, jak na tom bude za půl roku, tak se dohodneme na hodně dobrém startovacím podnájmu. Minulý kvartál se mi dokonce stalo, že mi jeden takový sám od sebe navrhl, že mi zaplatí více než musí. Domluvili jsme se, že to srovnáme až při případném prodloužení. Dnes jsem se sešel s jedním čtenářem tohoto blogu, který mi též nabízel odkoupení garáže za mnohem vyšší než tržní cenu. To se mi sice zrovna nehodilo, ale na oplátku jsem mu nabídl mnohem lepší cenu pronájmu, na kterou bych za normálních okolností nebyl ochotný slézt. Podle mě všechny tyto zkušenosti jsou důsledkem slušného jednání.

Jak získat náskok

A teď ta podstatná věc. Jak jsem se již zmínil, konkurence přibývá a je tedy otázka, jak se prosadit. Každá drobnost, která pomůže, je fajn. Jak se dostat k prodávajícímu včas, pokud zrovna inzertní web nemá hlídacího psa, který dá člověku vědět? Tak buď je tou možností předběhnout realiťáky či samotné zájemce o prodej tím, že je oslovíme napřímo, jak jsem psal již v jednom předchozím článku, nebo je tu možnost použít jednoho malého pomocníčka.

Mojra - baner 728x90

Existuje spoustu drobných prográmků a některé dokonce ve verzi freewaru, které člověka upozorní na změny webových stránek. Lze si tak pohlídat např. když přijde nová nabídka v kategorii prodejů garáží a to i v případě, že portál takovou službu nenabízí. Každý umí trošku něco jiného a některé mají řadu omezení, proto nebudu doporučovat žádný konkrétní nástroj. Sám používám WebMon, protože mi k tomu co potřebuji stačí, ale určitě by mnoha lidem nevyhovoval, protože nepodporuje stránky s „https“. Pokud se však prohrabete kategorií hlídače změn na webových stránách, určitě najdete ten pravý. Vřele doporučuji vybírat z takových, které dokáží sledovat vybranou část stránky. Vy si pak např. označíte, že chcete být vyrozuměni, když dojde na stránce ke změně mezi tím a tím místem (o kterém např. víte, že se tam objevují jen nové nabídky) a nebude vás to otravovat na jakoukoliv jinou změnu. Pak vám může takový hlídač běžet v pozadí, může být schovaný např. jako „try icon“ a vyskakovat přesně v tu pravou chvíli, když má vaše konkurence ještě zalepené oči. Možná, že nějakého takového pomocníčka najdete i v rozšířeních přímo pro váš vyhledávač. Pokud ano, pochlubte se, s čím se vám nejlépe pracuje 🙂Jak bude reklama vypadat?
-
Zde může být vaše reklama navždy jen za 299 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

5 thoughts on “Jak získat náskok při koupi nemovitosti

  1. Tak k tomuto způsobu nemůže říci nikdo nic špatného. Je to prostě zvyšování produktivity práce a je to prospěšné pro všechny strany. Proč by se nájemci a nájemníci měli každý měsíc trápit, když to mohou spláchnout jednou za půl roku. Zatímco v prvním případě by to bylo s přihlédnutím na promrhaný čas ztrátové pro obě strany, takhle se z toho udělá záležitost pro obě strany výhodná. A nájemník si přitom jako odměnu přijít k lepším cenám pronájmů. Přesně tak to Matouši beru já, alespoň udělám něco, co může malinko vyčistit vzduch.
   A stejné je to u u těch hlídacích psů. Proč máme všichni viset na internetu a čekat, kdy se tam objeví nový inzerát, když tu jsou možnosti, které nám ušetří čas. Všem. Je jedno, že i konkurentům, na tom nezáleží. Místo toho se můžeme věnovat úplně jiným věcem a teprve až se nějaká nabídka objeví, tak se ji můžeme věnovat.

   1. Absolutní souhlas!

    Líbí se mi, jak přemýšlíte. Taky se tak snažím fungovat, maximum věcí zjednodušit, zkrátit čas jim věnovaný a ten věnovat něčemu, co má větší význam 🙂

 1. Psal jsem komentář již dříve, ale opět přidám svůj názor. Minule jsem se vyjádřil k autorovi, jak mi odpověděl na moje otázky a líbil se mi jeho přístup. Jsem ze severní Moravy, nemám akcie ani e-shop, tak k tomu se nemohu vyjádřit, ale mám zkušenost s garáží. Taky se mi vyplatilo férové jednání. A vím, že jak bylo v dřívějších článcích, pasivní příjem není úplně pasivní, ale vyžaduje kus práce. Proto rozumím tomu, že jedna věc je „zkopírovat“ to co dělá někdo jiný, ale pokud do toho člověk nedá vlastní nápad a hlavně férovost, fungovat to bude daleko hůře. Moc se těším na další články. O čemkoli. Ať jsou to garáže, e-shop nebo o dřevěné posteli 🙂 Díky za to. Pavel

Přidejte komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Souhlasím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.