20% lidí nechce vyklízet garáž a jsou rádi, když to někdo udělá za ně

Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli
Všechno špatné je pro něco dobré

Vzpomínáte si na jeden z mých prvních článků, kdy jsem si pochvaloval spolupráci s AAA auto? Jen díky tomu, jak se zachovali k jednomu ze svých klientů, se mi podařilo udělat super kauf a věřte nevěřte, tím to neskončilo! Díky tomuto vozítku mohu dát svůj osobní vůz v klidu do opravy a nemusím se stresovat, kdy bude hotový. Mezi tím mohu pěkně drandit po městě tranzítkem. Jeho pomoc ocením i ve své firmě, kde mi převáží palety konzerv a granulí a v neposlední řadě je užitečný i v mých pronajímacích aktivitách. Tak se všechny aktivity dokonale doplňují.

Vasenaroky.cz - baner

Ne každý může a nebo chce uklízet haraburdí

V čem že mi to ten fešák bílej plechovej tak pomáhá? Čas od času se mi podaří dohodnout koupi garáže, která ještě není vyklizená. Stává se, že s majitelem, který takovou nemovitost nevyužívá např. přes dvacet let, otevřeme vrata a bordel se div nevalí ven. On čumí jako puk, já čumím jako tydýt a rozhodně je vidět, že se do toho majiteli moc nechce. To ovšem neplatí o mně, protože jsem chtěl být jako dítě popelářem a můj otec si libuje ve schraňování všech podivností a nepotřebností. Takže zatímco majiteli tohoto nepořádku vypadávají oči z důlků a přemýšlí, jak by se ho nejsnáze zbavil, mně moje geny velí … ponoř se do toho, lépe se nedá ten státní svátek ani prožít!

Kolik je bordelářů na 10 garáží?

Mít pořádný vůz na takové poklady se rozhodně vyplatí! Na každých 10 garáží jsou zhruba 2 v takovém stavu, že se jejich majitel chytá za hlavu. A nebo za nos? Každopádně je to další věc, která může mít vliv na nákupní cenu garáže. Opět nevidím do toho, kdo mi nemovitost prodává. Zda se jedná o navoněného kolíka, který si přeci neumaže ruce od práce, o člověka, který nemá čas něco takového zařizovat a nebo o ženskou, které je jedno, zda si na to někoho objedná a nebo mě srazí nějakou kačku z kupní ceny. Každopádně mi věřte, odvážet ten humus byste svým kombikem nechtěli. A náklaďák také každý nemá.

 

Jak probíhá domluva

Dopředu většinou nic moc neprobíhá. Jak jsem psal v předchozím odstavci. Těch bordelářů je tolik, že se ty situace prostě naskytnou. Vlastně se ani moc nemusím snažit, vždy se jen zeptám … vyklidíte si tu garáž sami? Většinou se lidem stočí oči někam nahoru, nebo na mě hodí takový ten ksicht „To jako myslíš vážně?“ Tak jim navrhnu „A chcete toho zbavit? Uděláte mi lepší cenu?“ A je to.Samozřejmě nezůstane u dohody „na hubu“ ale vyklizení zaneseme do smlouvy, aby z toho nebyl průšvih. Všechny eventuality, které mohou nastat, probírám s advokátem, který mi na základě mých potřeb pomáhá smlouvu formulovat.  Co se týče samotného převodu obsahu garáže, to je ošetřeno tímto:

…že veškeré movité věci, které se budou ke dni předání předmětné nemovitosti v garáži nacházet převádí bezplatně na kupujícího a kupující je oprávněn s nimi naložit dle vlastního uvážení.

Nebo to lze ještě trochu uhladit

…kupující má tímto okamžikem plné právo s takovým obsahem předmětu nájmu zacházet dle vlastního uvážení, zejména jej užívat, požívat, zcizovat, nakládat s ním a to včetně jeho zničení.

A protože nikdy nevíte, co se vlastně v garáži dělo, zda nesloužila jako skrýš loupežníků a nebo zda si do ní někdo nechodil na perníček, určitě není od věci ošetřit i tuto možnost.

…Strany výslovně prohlašují, že v případě popsaném v tomto a předchozím odstavci nezískává kupující v žádném případě do vlastnictví žádnou z věcí lstí či klamem ale zcela po právu a z vůle obou stran.

lze to ještě konkretizovat. Jedná se o hrubý nástřel toho, jak se dá věc ošetřit a hlavně že se vyplatí to řešit.

Superfaktura.cz - baner

Stojí to vůbec za tu námahu?

Co z toho? Většinou z toho kouká o několik tisíc nižší cena, takže se to rozhodně vyplatí a to i přesto, že se z té úspory zaplatí brigádník.


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde může být vaše reklama navždy jen za 299 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

2 názory na “20% lidí nechce vyklízet garáž a jsou rádi, když to někdo udělá za ně

  1. Dobry den, muzu se zeptat, jak resite predani klicu pri ukonceni smlouvy. Tedy konci smlouva, klice od garaze mate vracene a menite zamky na garazi?

Přidejte komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Souhlasím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.