Účtenková loterie – hra hlupáků

Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

Jestli někdo z mé rodiny podá jedinou účtenku, urazím mu ruce

Účtenkovka jako test inteligence národa? Poslední dobou mám pocit, že některé „vychytávky“ vznikají jen proto, aby rozdělily národ a mocipáni mohli panovat. Celý rok musím poslouchat tu mediální masáž o honitbě na Babiše. Že vydání bylo načasované na tyto volby, ale co ta populistická kravina s názvem účtenkovka? Ta nebyla spuštěna před volbami? Před volbami o kterých rozhodují zmanipulované masy lidí? Tak co takhle najít si nějakého společného bezzubého nepřítele, který je v těch deseti milionech zastoupen jen ve velmi malém počtu (např. živnostníka), rozvášnit dav a uspořádat hon na čarodejnice. Těch živnostníků tady přeci není zas tak moc, aby mohli výsledek voleb ovlivnit, ale všichni ostatní by se dali utáhnout. Nevím, kolik peněz odkloní živnostníci, ale za to vím, jak se s penězi nakládá ve státní správě. Netuším, kolik živnostníků by si nechalo nakreslit tak příšerné logo jako je logo účtenkovky ale jsem si téměř jistý, že by za to téměř nikdo sto táců prostě nedal.

Já žádné auto nikomu kupovat nechci

Chápete ten nesmysl? Proč bychom měli z vlastních těžce vydělaných peněz nakupovat nějaké ceny a ty dát jen malému procentu těch, kteří se účastní loterie? Nehledě na to, že celá ta administrativa okolo bude něco stát, tudíž se ještě značná část těch peněz ztratí po cestě.
Já ten úmysl chápu. Jde o čistý kalkul – kolik se do toho stoje nasype a co to možná přinese. Cílem je nasypat do toho jen tolik peněz, aby se zaplatil provoz a ještě z toho nějaká kačka vypadla z lepšího výběru daní. Cílí se na lidi, kteří jsou hloupí a neumí počítat. Proto jsem zvědav, kolik takových skutečně bude.

O kolik peněz se vlastně jedná?

Ročně ti inteligenti chtějí rozdat 64 mil. Když to podělím 12ti, tak je to 5.416.666 Kč na měsíc, které se rozdělí mezi lidi. Pokud by hrála tuhle debilní hru celá republika tj. deset milionů lidí (z kterých si posléze bude vláda tropit srandu, jak jsou skutečně hloupí) tak vám vyjde, že můžete dlouhodobě v průměru vyhrát 50 haléřů měsíčně. Když tenhle směšný peníz ještě podělíte počtem účtenek, které byste měli nějak zadávat, do nějakého systému nějaké možná uplacené firmy, tak se ptám. Skutečně těch 50 haléřů za ten čas stojí? To si z nás dělají srandu? Takže nám se to nevyplatí a státu jakbysmet, protože administrativa s tím spojená bude také určitě pálka. Ať s tím jdou někam, byrokrati.

A teď ta největší sranda

Kolikrát jsem přemýšlel, proč to školství vedou, jak ho vedou. Teď už mi je to jasné. Už vím, proč je dlouhodobě podfinancované, chápu, proč se zrušili povinné maturity za matematiky a proč je nahrazují maturity z jazyků. To poslední totiž je mít gramotné obyvatelstvo.
Vraťme se k té směšné průměrné výhře padesáti haléřů měsíčně. Řekněte mi, komu se vyplatí ty účtenky někam posílat? Logicky nikomu, ani nezaměstnaným. Proč? Tak se podívejte, co musíte absolvovat, než se vám podaří data odeslat. Sorry, ale na to fakt nemám čas, já musím makat.
A teď si představte, že každý z nás deseti milionů lidí zaregistruje alespoň jednu účtenku měsíčně. Od zapnutí přístroje, po odeslání se můžete rozloučit se 3mi minutami svého drahocenného času (viz. video výše). Pokud budu počítat se 150ti korunama na hodinu, tak nás tato hra všechny připraví celkem o 500.000 hodin našeho času a vyjde nás v přepočtu na peníze na zhruba dalších 75.000.000Kč za měsíc. To jsou prachy, které si místo nějakého blbého cvakání účtenek můžeme vydělat.
Sčítněme si to. Takže za rok jde 64.000.000 do cen, 900.000.000 nás stojí čas a další dardu spolkne byrokracie plus nějaké dohazovačky pro spřátelené firmy, jak to tak ve státní správě chodí. Když jsem před chvílí dočetl článek o tom, že bude stát účtenkovku propagovat, otevřela se mi kudla v kapse naposledy. Z jakých peněz, že to bude účtenkovku propagovat? Proto říkám, tato hra je cílena na tupé stádo, tak jsem opravdu zvědavý, kdo se chytne.

Stát nás učí gamblit

Místo, aby nás stát vychovával a učil nás pracovat, tak z našich dětí udělá gambery. Já naprosto nesouhlasím s tím, že se nejedná o loterii. Že za účtenky člověk neplatí? Jak to že ne? Všichni za ně platíme. Zatímco los si mohu jít na poštu koupit dobrovolně, tak v tomto případě se nás nikdo neptá, zda si chceme zahrát. Jsme proti naši vůli vtáhnuti do hry chtě nechtě.
A že je tato hra nebezpečná? Je velmi nebezpečná! Vytváří v lidech návyk na sázení, očekávání výhry. Je jedno, jak je tato hra odlišná od stíracích losů, výherních automatů, pokeru či jiné takové hry, jde o ten opojný pocit možné výhry. Jednoduše našim dětem zasadí do hlavy semínka gamblingu a to se mi nelíbí.
Všimli jste si, co významného se ještě v tomto volebním období stalo? Vzpomeňte si, jak bylo zatočeno se zahraničními sázkovými společnostmi. Jak si stát zajistil, aby nebylo možné si legálně zahrát jinde než u českých sázkových společností. Teď už jen vychovat pořádnou masu gamblerů a další roky začít sklízet to, co se letos zasadilo.
Jak bude reklama vypadat?
-
Zde může být vaše reklama navždy jen za 299 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

3 názory na “Účtenková loterie – hra hlupáků

 1. Tímhle způsobem přece fungujou všechny loterie včetně sportky, šťastných 10, veškerých stíracích losů a na podobném principu se vezou vlastně i sázkový kanceláře, protože cílem těch co to provozují je samozřejmě vydělat peníze, takže to co se vrátí těm lidem, musí být zákonitě menší částka než kolik za to všichni ti lidé zaplatí. Ale tahle loterie, na rozdíl od všech těch ostatních, je dotovaná a podání „tiketu“ člověk nic nestojí.

  A co se týče toho že to zadotujeme my všichni, zamyslel se autor článku nad tím, že smyslem této loterie je možná odhalit úniky? Že všechna ta data od obchodníků, co dojdou kamsi na centrálu Čapího hnízda, budou třeba dál zkoumána, a že když se ukáže že jeden obchod má obrat milion a pod jeho DIČ bylo zaregistrováno cca 1.000 účtenek, a druhý obchod má obrat podobný ale pod jeho DIČ se nezaregistrovala ani jedna účtenka, tak že to třeba bude první signál k tomu, aby se tam vyslala nějaká ta kontrola, a případně udělila pokuta? A ti co si tohle už uvědomují, tak je to naopak motivuje k tomu, aby žádné takové černé prodeje ani nezkoušeli? A nebo že díky loterii budou možná lidi chodit do obchodů každý den pro malý nákup, místo 1x velkého nakupu 1x za týden, a že v součtu utratí v obchodě víc, tzn. obchodník vydělá víc a odvede se více na daních, a že z těhlech všech důvodů a spousty dalších, které mě ani nenapadly, bude vybráno o tolik víc, že se ta loterie a ceny do ní vlastně vlastně zaplatí, ale nejspíš to i vydělá mnohem víc, než to bude celé stát?

  A přepočítávat to na mzdu, za čas strávený opisováním kódu z účtenek se taky nedá, to by možná platilo kdyby nějaký člověk seděl celý den na webovkách účtenkové loterie a vpisoval stovky FIKů za hodinu, nebo to dělal v pracovní době (jako to třeba dělám já).

  Ať žije Babiš.

  1. Ještě dnes si pamatuji, jak jsem ještě jako malý kluk měl rád losy. Někdy jsem si je dokonce kupoval cestou do školy za ušetřené peníze. Ani vlastně nechápu, jak je možné, že mi je na poště prodali. Proč? Protože mě to musel někdo naučit – otec, který sázel sportku a občas nějaký los koupil. Teď nás přesně tomu samému učí sám stát. Stát má k výběru daní vše co potřebuje.

 2. Však jaká země — taký lid!
  vás kdyby učit chtěli všichni svatí,
  zda všimnou si jich Češi paličatí —
  buď svatý rád, když není bit!

Přidejte komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Souhlasím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.