Psaní všemi deseti on line – kurz, který vám vydělá miliony

Psaní všemi deseti on line – kurz, který vám vydělá miliony

Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

S psaní všemi deseti jsem začínal jako malý špunt

Psaní všemi deseti je dovednost, kterou jsem se naučit ve své on-line kariéře nejdříve. Bylo to v deváté třídě na základní škole. Už ani nevím, jaký jsem měl tehdá na stole počítač. Co si ale pamatuji, rozhodně jsem se neodnaučoval datlovat z důvodu úspory času, nebo kvůli penězům. Důvod byl mnohem „blbější“ … už nikdy jsem nechtěl psát rukou.
Vzhledem k tomu, že jsem se hlásil a poté také dostal na elektro-průmyslovku, bylo mi jasné, že tam se psát na klávesnici rozhodně nenaučím, ale také mi bylo jasné, že tam mě už nikdo vzít pero do ruky nedonutí.
Je to ale nespravedlnost, viďte – že se holky na ekonomických školách učí mlátit do tlačítek snad už od prvního ročníku a lidi, kteří budou denně pracovat s počítačem to nikdo neučí.

Jak to dopadlo? Začal jsem o prázdninách, skončil jsem o prázdninách a myslím, že jsem byl na nějakých 350-500 úhozů za minutu a celý kurz mi trval necelé dva měsíce. Od té doby jsem přestal psát … jen se podívejte, jak mi to jde 🙂

Psaní na klávesnici je jedna z věcí, která měla smysl

Když se teď po nějakých 20ti letech ohlédnu zpět, tak toto byla jedna z věcí, které opravdu nelituji. Doteď jsem nepochopil, proč se to ve většině škol vůbec nevyučuje. Já jen emaily řeším 1-1,5h denně plus nějakou administrativu. Pokud budu hodně opatrný, tak bez nějakého přehánění píši kolem 2 hodin denně čistého času. Když si vezmu že jsem se tomu naučil opravdu brzy a měl před sebou nějakých 50 let aktivního života, kdy jsem mohl tuto dovednost využívat, asi by se to dalo hodit do čísel.
Je prostě fajn zvládnout za stejný čas mnohonásobně více práce, než ostatní. Tak pojďme na to … a budeme se držet hodně při zemi. Počítejme, kolik peněz ušetří člověk, který sedí u PC spíše méně a stejně tak buďme střízliví v tom, kolik si účtuje za hodinu svého času.

Při 1h psaní denně a 200Kč/hod to dělá úsporu

5h týdně – 20h měsíčně – 240h ročně. Za padesát let 12.000 hodin. A to se vůbec nebavím o lidech, kteří se psaním živí a nebo o lidech s normální hodinovkou kolem 500Kč.

U běžného uživatele to znamená úsporu 48.000Kč/ročně tedy 2.400.000Kč za jeho aktivní pracovní život. To je v dnešní době slušný byt ve městě a nebo skromnější baráček na vesnici.
U člověka, který se psaním živí a píše takové texty, za které jsou lidé ochotni platit se bavíme o milionech až desítkách milionů korun.
Každou chvilku člověk někde slyší, že investovat do vzdělání se vyplatí. Jenže vzdělávat se je složité, bolí to, nepřináší to výsledek hned a člověk si ani nedokáže představit, co by to mohlo přinést někdy v čase budoucím.
Toto se mi zdá dostatečně konkrétní jak co se týče nákladů na získání dovednosti (finanční i časové), tak i výsledků, které z toho vypadnou.
No a kdybych se znovu rozhodoval jaký kurz absolvovat, tak bych si dal přihlášku na tu ekonomku. Jako příjemný bonus by byl ten babinec okolo 🙂 A nebo to můžete zvládnout za dva měsíce jako já třeba registrací do tohoto kurzu .-)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde může být vaše reklama navždy jen za 299 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

2 názory na “Psaní všemi deseti on line – kurz, který vám vydělá miliony

  1. Mám trošku problém s tím výpočtem, protože si nejsem jist, kolik toho času je vlastně vypotřebeno přímo na psaní. Předpokládal bych, že nemalá část připadá spíše té přemýšlecí pasáži než tomu samotnému ťukání do klávesnice.

    1. Tak je to spíše obecně. Někdo kdo umí datlovat je třeba na polovině až třetině toho, co ten co píše. Kdo neumí pořádně ani datlovat, tak je úplně v háji. A také záleží, jak dlouho člověk tráví denně kancelářskou činností. Myslím, že ta hodina čistého času pro kancelářskou krysu se dá ušetřit v pohodě. A nemluvím o přemýšlení, ale opravdu jen o čistém času na psaní. Ale jinak chápete …

Přidejte komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Souhlasím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.