Někteří začínají s affiliate programy … já s nimi končím

Někteří začínají s affiliate programy … já s nimi končím

Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

Končím! Konečně končím = začínám

Nepíši: „já s tím končím“! Píši skutečně „já tím končím“, čímž vlastně myslím, že s tím začínám. Ale to bych kecal, takový zelenáč zase nejsem 🙂 Jestliže jste četli můj článek, čím se poslední dobou … oprava, poslední dekádu … bavím, můžete zatoulat na tuto stránku o výsledcích roku 2017.

No, samozřejmě i já mám počítač již od základní školy, začínalo to krásnou nabušenou sestavou PP06, ale jakmile začal fungovat internet, tak jsem se jako dítě bavil ledasčím. Ale tehdá to byla opravdu jen zábava. Pamatuji si, že jsem vyklikával nějaké soutěže, že jsem si ve škole kde otčím učil pustil 30 počítačů a nechal tam běžet nějaké ty reklamy, z kterých plynuly peníze a občas přišel šek z USA na provizi z adult stránek. Ale kdo si tím neprošel. Nakonec mě to jako většinu ostatních přestalo bavit ALE!

Chtějí se uživit affiliatem

Za těch deset let se mnohé změnilo. Teď když s odstupem času sleduji mládež, jak se snaží o affil weby a nakonec to zabalí, protože se tím nedá nic vydělat. Ale proč to tak rychle vzdávají?
Když čtu jejich příspěvky, jaké problémy řeší, asi mi to dochází. Někteří na rovinu píší, že chtějí zbohatnout, jiní vydělat prachy, někomu se stačí tím uživit. Představte si, že si někdo vytkne cíl „uživit se affilem“ a považuje to za snadný způsob online podnikání a navíc si myslí, že je reálné to zvládnout v řádu měsíců.
Možná ano, možná ne. Ale kolik na takových úspěšných affiláků připadá těch neúspěšných?

Zkouší to zprava zleva a peníze nepřichází

Já smekám nad všemi, co to alespoň zkouší. Sám mám totiž hromadu šuplíkových nápadů a sice ročně nahazuji zhruba 1 projet, ale je to tak 10x méně, než bych si představoval. Je fajn si všechno hezky osahat. Proto se také nevěnuji čistě eshopařině a vše co kolem sebe vidím chci také zažít na vlastní kůži. Ono není nic lepšího, než dostat pěkně po čuni.
Jenže to dělá spousta jiných lidí … a dělají to stokrát lépe než já, věnují tomu mnohem více času, tak proč nakonec všeho nechají a skončí někde v call-centru?

Nereálné cíle

Myslím, že za vše mohou nereálné a málo konkrétní cíle. Před patnácti lety jsem také jeden takový online projektík zařízl s tím, že to nemá cenu. A pak? Škola, práce, další práce a do onlin podnikání (opravdového podnikání se vším všudy) jsem se vrátil teprve nedávno. Ale úplně se mi otočil pohled na věc.
Nyní už vím, že peníze se vydělávají prací. Zjistil jsem že pasivní příjmy jsou skvělá věc, ale člověk z nich nezbohatne. Zatímco kdysi měly být pasivní příjmy primárním zdrojem příjmů, o patnáct let později jsem z nich učinil spíše takovou záchrannou brzdu, kdyby něco.

Poker mi hodně pomohl

Když jsem se ještě živil pokerem a byl to můj full-time job, dost věcí jsem se tam naučil. A dodnes na ta skvělá léta u stolů vzpomínám. Velmi zajímavým ponaučením pro mě bylo právě stanovení si rozumných cílů. Když jsem začínal měl jsem 10 dolarů a během půl roku jsem se vyškrábal na nejvyšší limity. Trávil jsem u toho poměrně dost času a analyzoval každou hru. Chtěl jsem dosahovat lepších zisků ze sta odehraných hand než ostatní soupeři. Chtěl jsem vydělat co nejvíce stolů i přes podstoupení vyššího rizika.
Jednou jsem si řekl. Co blbneš? Na těch limitech co hraješ už stejně sotva sedneš ke stolům, protože na NL1000 moc lidí nehrálo a když, tak to nebyli žádní slabí soupeři. I NL500 je zbytečně moc, a vůbec … proč se tady snažit o to uhrát 3 stoly deset dnů za sebou, při takto riskantní hře bude stejně chtě nechtě následovat sešup. Tak jsem se vrátil hezky o pár limitů níže na NL200, řekl jsem si … jeden stůl denně studentovi musí stačit a dal se do toho. Věděl jsem, že díky velmi příjemnému VIP programu od Pokerstars nemusím za měsíc vydělat ani jeden dolar a stejně mi na cashbackách přijde třicet litrů na účet a k tomu když budu hezky kempit a čekat jen na nejlepší karty, tak pár tisíc dolarů měsíčně k tomu není žádná ostuda.
A co se nestalo – začalo to jít jako po másle.

Když chci lepší výsledek, musím méně pracovat

Od té doby si vždycky říkám … co bych neměl ještě dělat, aby byly lepší výsledky. Člověk stále řeší, co udělat, aby bylo lépe, ale já konkrétně jsem hodně zapomínal na to, co nedělat. V pokeru to znamenalo méně hrát, lépe si vybírat a výsledek se dostavil. Stejnou strategii neaktivity uplatňuji i v akciích. Stejně přistupuji k nákupu garáží. Podobně se zamýšlím nad eshopem, kde se rozhodně nesnažím být největším a obraty jsou to poslední, na co myslím. Nyní podle této strategie obchoduji na forexu … poslední pozici jsem myslím otevřel před pár měsíci a stále na to ještě nesáhl. Ve stejném duchu nahazuji affiliate a tak bych mohl pokračovat.

A teď už konečně k tomu, čím jsem pohrdal

Když jsem se po těch letech vrátil do onlinu, nevrátil jsem se, abych hledal snadný prachy. Ze zaměstnaneckého poměru jsem vyklouzl a začal podnikat. Opravdu jsem začal pracovat a opravdu jsem nepřišel na žádnou zkratku, jak se té nepříjemnosti (práci) vyhnout. Již od začátku jsem odkládal a budoval pasivní příjmy.
Ale už ne proto, abych zbohatl. Ono aby peníze plynuly sami, to by si přál každý a proto to není vůbec jednoduché. Také do dnešního dne nejsem se současným stavem vůbec spokojený. Hlavní business je zdroj příjmů, odtud odkládám. A peníze odložené do akcií, nemovitostí, dluhopisů, investičních certifikátů už konečně něco nesou a mě se může lépe dýchat.
A když jsem se tak jednou v klidu večer nadechl, říkám si …. a co se ještě jednou podívat na ten affiliate. Teď by to možná už šlo!

Zisk z affiliatu někde mezi podnikáním a investováním

A skutečně. Když jsem zjistil, jak těžká dřina je práce a když jsem znovu zjistil, jak těžká dřina je budování pasivního příjmu skrze standardní instrumenty, už se mi ten hodně těžký a pracný affiliate nezdál tak úplně neuchopitelný.
Tak jsem si položil otázku … já tady musím někde vzít osmdesát až sto litrů, abych koupil jednu garáž, která mi vynese litr měsíčně. To je docela fajn, to je fakt. Ale za sto litrů bych dokázal nahodit nejméně 5 affiliate mikro-projektů nebo jeden větší projekt a tisícovka měsíčně? Jako prd.
Najednou po tom všem mi to vůbec nepřipadá jako blbý nápad. Také se mi některé affily podařilo nahodit prakticky bez nákladů. Některé jsem měl hotové za 1 pracovní den a ten litr měsíčně skutečně vydělávají a vydělávat budou. Jak dlouho bych musel vydělávat na garáž?  … no, den to asi nebude.
Samozřejmě, nic není tak snadné a pokud bych se rozhodl věnovat jen affiliatu a snažil se tím pravidelně vydělávat nějaké větší částky, bylo by to hodně dřiny. A pokud bych se tím chtěl živit? Čistě affiliatem bych se nechtěl živit! Protože jak už jsem zde psal – prací na svých věcech se dá vydělat více. Ale mít to jako jeden z mnoha druhů příjmů, stavět ten web chytře, aby nevyžadoval žádnou extra údržbu, proč ne. Vždyť stačí nahodit jeden takový webík za čtvrt roku a ono se to nabalí.
Nakonec ani to člověk nemusí dělat úplně sám. I nahození affiliate webu se dá zadat a za pár peněz obdržet hotovou věc. Je něco jiného dělat jeden affil za druhým a mít hlavu na špalku, že to nemusí vyjít, že nebude čím zaplatit nájem a něco jiného je to dělat pěkně v klídečku, vytrvale až do té doby, kdy člověka po letech překvapí, kolik že to sype.

Pokud budete mít chuť, můžete klidně vyzkoušet náš affiliate program … ale nechte si prosím poradit a udělejte to pořádně. Kdyžtak napište a já vám řeknu, jak s minimálním úsilím dosáhnout rozumných výsledků … navždy.

Pokud si myslíte, že máte silnou vůli a jste dostatečně trpěliví, můžete vyzkoušet tento kurz. Je to taková příručka, která vás zasvětí do problematiky vydělávání na internetu s důrazem na affiliate a SEO. Pro začátečníky je dobré to, že se v první třetině kurzu dozví, jak levně a rychle nahodit vlastní web přes WordPress, na kterém mimo jiné běží i tento jednoduchoučký blog.


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde může být vaše reklama navždy jen za 299 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Zajímavý článek? Poděl se o něj s přáteli

2 názory na “Někteří začínají s affiliate programy … já s nimi končím

Přidejte komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Souhlasím
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.